top of page
Bokcirkel "Nu blundar de som tror sig se"
Bokcirkel "Nu blundar de som tror sig se"

sön 11 maj

|

Dans på Rosor

Bokcirkel "Nu blundar de som tror sig se"

Vill du läsa Maria Larssons "Nu blundar de som tror sig se" och diskutera boken och vad det väcker i oss? Vi läser boken var för sig och träffas sedan söndagen den 11 maj kl. 18- ca 20 för bokcirkel.

Anmälan är stängd
Se andra evenemang

Tid och plats

11 maj 2025 18:00 – 20:00

Dans på Rosor, Andra Långgatan 22, 413 28 Göteborg, Sverige

Om evenemanget

Vill du läsa Maria Larssons "Nu blundar de som tror sig se" och diskutera boken och vad det väcker i oss? Vi läser boken var för sig och träffas sedan söndagen den 11 maj kl. 18- ca 20 för bokcirkel. Kanske kommer det också upp frågor till författaren, och då blir det lagom att ställa dem vid författarpresentationen i Regnbågshuset den 13 maj.

Kostnadsfritt för medlemmar i EKHO Göteborg och då ingår boken - anmäl dig till Sophie Heurtel via dm (fixar du bok på egen hand så säg det också, annars meddelar jag när de finns att hämta). Lokal: min lilla butik Dans på Rosor på Andra Långgatan 22, Göteborg (blir vi många bokar jag något större). Hoppas vi ses! (du kan hitta kontaktuppgifter till Sophie via dansparosor.se/kontakt )

Google Maps blockerades på grund av dina inställningar för Analytics och funktionella cookies.

Dela detta evenemang

 
 Kristna regnbågsrörelsen 
 Riksförbundet EKHO 
 
  • Facebook
  • Instagram

010 - 555 86 26

bottom of page